جنگل عباس آباد

در فاصله بین کلاردشت و عباس آباد جنگلهایی زیبا و چشم گیر واقع شده است. جنگلهای عباس آباد نامی است که به این طبیعت بکر و بی نظیر داده اند.
جاده جنگلی کلاردشت به عباس آباد یکی از زیباترین و شگفت انگیزترین جاده های ایران میباشد چشمه‌های موجود در مسیر و سرسبزی درخت‌ها و هوای خنک و تازه اینجا سرشار از حس آرامش و امید و زندگی میباشد.


 زیبایی های این جنگلها وصف ناپذیر است و بدون شک آرامش و حس خوب این جنگلهای رویایی اجازه نمیدهد که شما به یکبار دیدن این مناظر اکتفا کنید و آنقدر زیباست که حتما روزی دوباره به این محل بازمیگردید  
آژانس  مسافرتی سفرهای دور و نزدیک تور جنگلهای عباس اباد را به همراه لیدرهای مجرب و حرفه ای برگزار  میکند
امکانات و زیر ساخت های مناسب شهری در عباس‌آباد باعث شده گردشگران در این شهر به راحتی مایحتاج سفر خود را تامین کنند پلاژهای ساحلی، ویلاهای جنگلی و ویلاهای ساحلی در عباس‌آباد از گزینه های انتخابی گردشگران برای اقامت در این شهر به شمار میرود..
جنگلهای عباس آباد در هر فصلی از جذابیتهای خاصی برخوردارند اما بهترین زمان برای بازدید از این جنگلهای سرسبز و با طراوت فصل بهار است .
 جنگل و جاده عباس آباد از جذابترین و بی مانندترین چشم اندازهایی است که میتوان فارغ از هر چیزی با تمام وجود از تماشای آن لذت برد .
 در طول جاده نیز استراحتگاه های زیادی برای شما وجود دارد که معمولا دراکثر آن ها غذاهای محلی شمالی نیز یافت میشود و میتوانید غذاهای خوشمزه ی استان مازندران را در آن امتحان کنید
شغل مردمان این منطقه (کلاردشت) معمولاً کشاورزی و باغداری میباشد که در بیشتر باغ ها میوه کیوی به علت رونق بسیار عالی در این منطقه کشت میشود   پرتقال، نارنگی نیز از مهم‌ترین محصولات باغداری این شهر می‌باشد.


کشت برنج در فصل بهارآغاز میشود و تا اواسط تابستان محصولات را برداشت میکنند ، همچنین پرورش گل و گیاه در این شهر رونق زیادی دارد.
.
 رویش گونه های متعددی از درختان سرسبز و تنومند همچون افرا, بلوط, راش,توت,انجیر, تمشک , انار به زیبایی های این جنگل افزوده است
اگر از علاقه مندان سفرهای جاده ای هستید  جاده و جنگل عباس آباد بدون شک برایتان پر از آرامش و راحتی خیال و حس خوب خواهد بود
از دیگر مناطق دیدنی عباس ‌آباد میتوان به غار دهچال، دریاچه عباس‌آباد، منطقه مازیچال و جزیره آجری شاه عباس وپارک ملی خشکه داران اشاره کرد.


جنگل خشکه داران: از جاذبه های طبیعی فراوان این شهر ساحلی میتوان جنگل خشکه داران که جزء منابع کمیاب در کشور است را نام برد. خشکه داران تنها جنگل جگله ای در ایران میباشد که از نظر زیست محیطی به دلیل وجود گونه های کمیاب گیاهی و جانوری در آن مهم به شمار میرود. به همین دلیل این جنگل جزء مناطق حفاظت شده توسط سازمان محیط زیست است
حیواناتی مثل شغال، گرگ، خوک، گربه وحشی و پرندگانی مثل حواصیل خاکستری، قره، غاز، مرغابیها، دار غاز باکلان، اگوت بزرگ و کوچک در این جنگل زندگی میکنند و از گونه های گیاهی میتوان به سه قلو انجیلی، انار، ممرز، بلوط، لیکلی یا کرات خرمندی، لرگ، ملج، انواع مهم شمشاد، ازگیل جنگلی و یاس وحشی اشاره کرد
دریاچه عباس آباد: جزو چشم اندازهای بهشهر میباشد و در فاصله ۸ کیلومتری بهشهر قرار گرفته است. دریاچه تاریخی عباس آباد به اضافه بقایای عمارت وسط آن یادگاری باقی مانده  از دوره قاجار هستند. این دریاچه ۱۰ هکتار میباشد و در کنارش باغ ۱۴۰ هکتاری عباس آباد قرار دارد که یکی از ۹ باغ ایرانی ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو و مهم‌ترین باغ غیرکویری ایران میباشد. قایق سواری در این دریاچه هم در نوع خودش بی نظیر و خاطره انگیز است.


مازیچال: در ۴۸ کیلومتری عباس آباد به یکی از قشنگ ترین جنگل ها و ییلاق‌های شمال یعنی مازیچال خواهید رسید. این ییلاق را هم اقیانوسی از ابر در آغوش گرفته و هرجا را که نگاه کنید جز سرسبزی چیزی نمی بینید. ، همه جا پر از درختان بلوط، افرا و کاج سوزنی‌ست و تمشک، توت، سیب، گلابی، فندق، زغال‌اخته، آلو جنگلی، زرگ، ازگیل و زالزالک هم یافت میشود.
 شاید بیان این مطلب خالی از لطف نباشد که بدانید چالز فرانسیس مکنزی در حدود دو قرن پیش از منطقه عباس‌آباد کنونی گذر کرده و در کتاب سفرنامه شمال خود این شهر را توصیف کرده است.
آژانس مسافرتی سفرهای دور و نزدیک مجری مستقیم تور جنگل عباس آباد آمادگی همراهی مسافران را به طورکامل دارا میباشد.