کویر ورزنه

کویر ورزنه : چرا کویر ورزنه؟ در ادامه با ما باشید تا با تفریحاتی که میتوانید در ورزنه انجام دهید آشنا شوید تا خودتان به چرایی آن پی ببرید.
 
 
پیاده روی : پیاده روی در کویر از لذت های خاصی است که در زندگی تجربه میکنید. شاید اگر قبلا آن را تجربه نکرده باشید، بنظرتان ایده‌ی جذابی نیاید اما باید بدانید که سخت در اشتباه هستید. البته باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که پیاده روی بیش از حد در کویر باعث سوزش پاها میشود. پس در آن زیاده روی نکنید.
شن سواری : شما میتوانید با اجاره‌ی یک بورد در کویر ورزنه، از این ورزش هیجان انگیز لذت ببرید.
 
 
این منطقه به طور کلی با عنوان بیابان خارا شناخته می شود. که البته امروزه بیابان خارا را در دو بخش درنظر میگیرند؛ یک بخش کویر ورزنه و بخش دیگر بیابان خارا است. بخشی که بیابان خارا نام دارد؟ 30 کیلومتر دورتر از کویر ورزنه و در نزدیکی روستای خارا واقع است. امکانات تفریحی در منطقه ورزنه به مراتب بیشتر است. گفته میشود بخش خارا بخاطر اینکه در انتهای کویر قرار دارد، تپه های آن سست است و برای انجام تفریحات کویری مناسب نیست. همچنین خودِ کویر ورزنه با نام های دیگری هم مانند کویر حسن آباد شناخته می شود. شاید بتوان دلایل استفاده از این نام ها را به این ترتیب تفکیک کرد که دسترسی به کویر ورزنه از جاده حسن آباد که روستایی است در نزدیکی کویرر، ممکن است و به این علت به آن کویر حسن آباد هم گفته می شود. کویر ورزنه که نام خود را از شهر ورزنه گرفته است رمل ها و تپه های شنی تماشایی و مناسبی دارد و بزرگ ترین سایت تفریحی کویریِ موجود در کشور که واحه نام دارد، در آن قرار گرفته است. همچنین گفته می شود که اطلاق نام کویر به این منطقه با توجه به آن که ریگزارها در زیر مجموعه مناطق بیابانی قرار می گیرند اشتباه است و "بیابان خارا" واژه صحیح میباشد.
 
این منطقه از تنوع گونه های جانوری و گیاهیِ خوبی برخوردار است که بعضی از آن‌ها منحصرا به این منطقه تعلق دارند. گونه های جانوری مانند روباه شنی، سارگپه، پا مسواکی، و گیاهانِ بینظیری مانند اسکبیل و تق تقو از انواع بارز آنها میباشند.
به همراه آژانس سفرهای دور و نزدیک، از این جاذبه‌ی طبیعی، لذت ببرید.